Spominčica – Alzheimer Slovenija se je 12. in 13. maja 2025 udeležila mednarodnega sestanka v A Coruni v Španiji v sklopu projekta Erasmus+ z naslovom DEDUC – Mednarodno povezovanje za boljše razumevanje in obravnavo demence (Distance Education and vocational training on Dementia for University students and healthCare professionals).


Namen projekta DEDUC je razviti inovativna in dostopna izobraževalna orodja za študente in strokovnjake na področju zdravstva, ki se srečujejo z osebami z demenco. Poseben poudarek je na razvoju multidisciplinarnega spletnega tečaja o demenci, ki bo vključeval sodobne učne pristope ter prispevke različnih strokovnjakov.


Na srečanju smo s partnerji iz Grčije, Španije in Portugalske razpravljali predvsem o vsebini in strukturi posameznih modulov spletnega tečaja, ki bodo obravnavali različne vidike demence – od zgodnje prepoznave simptomov do kakovostne oskrbe in podpore osebam z demenco ter njihovim svojcem.


Srečanje v A Coruni je bilo pomembna priložnost za krepitev mednarodnega sodelovanja in izmenjavo strokovnega znanja, ki bo pomembno prispevalo k boljši obravnavi demence v Evropi.


Več o projektu si lahko preberete na povezavi.