18. septembra smo v mrežo Demenci prijaznih točk pozdravili Center za usposabljanje, delo in varstvo Dobrna. Demenci prijazno točko sta odprli Breda Božnik, direktorica in Bojanka Genorio, članica Upravnega odbora Spominčice - Alzheimer Slovenija.
19. septembra smo v Četrtnih skupnostih Mestne občine Ljubljana pozdravili kar 18 novih Demenci prijaznih točk. Ob slavnostnem odprtju novih prostorov Četrtne skupnosti Golovec se je v njihovih prostorih odprla tudi nova DPT točka in sočasno v vseh 17 četrtnih skupnostih MOL, kakor tudi na sedežu Službe za lokalno samoupravo MOL. Slavnostnega dogodka se je udeležilo veliko število obiskovalcev. V kulturnem program so nastopili učenci OŠ Božidarja Jakca in OŠ Karla Destovnika Kajuha, sledil je nagovor predsednika Sveta Četrtne skupnosti Golovec g. Aleša Dakića in župana MOL g. Zorana Jankovića. Ga. Štefanija L. Zlobec, predsednica Spominčice je izročila predsedniku Sveta Četrtne skupnosti Golovec g. Dakiću potrdilo o odprtju Demenci prijazne točke v Četrtni skupnosti Golovec.
21. septembra na Svetovni dan Alzheimerjeve bolezni pa smo Demenci prijazno točko odprli še v Knjižnici Franca Ksavra Meška Ormož, hkrati pa proslavili 15. obletnico delovanja Spominčice Ormož, kjer smo izvedli tudi Alzheimer Café: Spoznavajmo demenco skozi knjige in filme. Predavala je Zdenka Čebašek – Travnik, ki je predstavila Vodnik Živeti z demenco doma, ki ga je letos izdala Spominčica.