
Osrednjeslovenska regija
Spominčica – Alzheimer Slovenija – Slovensko združenje za pomoč pri demenci je prostovoljno, samostojno, nepridobitno, interdisciplinarno strokovno združenje, katerega primarni namen in cilj je zagotavljanje strokovne in učinkovite pomoči osebam z demenco, njihovim svojcem ter skrbnikom.
Spominčica spremlja vsa strokovna vprašanja, ki zadevajo demenco, in daje pobude državnim, lokalnim, zdravstvenim, socialnim in izobraževalnim ustanovam za razvoj področja ter sodeluje in predlaga člane v zainteresiranih strokovnih organizacijah. Naloge izvaja preko svojih organov, odborov in delovnih skupin ob sodelovanju članstva. Izvaja jih v obliki organiziranja predavanj, usposabljanj, seminarjev, posvetovanj, simpozijev ali kongresov iz področja delovanja Spominčice, tudi z izdajo strokovnih in laičnih publikacij v skladu z veljavnimi predpisi.
Zavod za oskrbo na domu Ljubljana je javni socialno varstveni zavod, ki ga je ustanovila Mestna občina Ljubljana. Osnovna dejavnost zavoda je izvajanje storitve socialne oskrbe na domu (pomoč pri osnovnih dnevnih opravilih, v gospodinjstvu in pri ohranjanju socialnih stikov) starejšim, invalidom in kronično bolnim meščanom in meščankam Mestne občine Ljubljana. Poleg redne dejavnosti zavod izvaja storitve socialnega servisa (pedikura, frizerske storitve, generalno čiščenje, spremstva…) in dodatne dejavnosti – organizirano prostovoljstvo in aktivnosti medgeneracijskega povezovanja. Z izvajanjem aktivnosti spodbujamo uporabnike k aktivnem vključevanju v družbo, spodbujamo vseživljenjsko učenje, krepimo medsebojno solidarnost, preprečujemo osamljenost in socialno izključenost uporabnikov storitev. Posebno pozornost namenjamo razvoju projektov. Uspešno smo zaključili evropski projekt Aktivno in kvalitetno staranje v domačem okolju – A-Qu-A, v sklopu katerega smo brezplačno izvajali storitve delovne terapije, fizioterapije, logopedije, prehransko svetovanje in več izobraževanj. Sodelujemo v različnih projektih in strokovnih združenjih ter pri drugih aktivnostih. Za uspešno delo smo prejeli številne nagrade in priznanja.

Člani Katedre so raziskovalno aktivni bodisi kot nosilci, bodisi kot sodelavci pri raziskovalnih projektih, ki potekajo na raziskovalnih ustanovah, kjer so večinsko zaposleni, to je Univerzitetni klinični center Ljubljana. UKC Ljubljana je javni zdravstveni zavod, ki opravlja zdravstveno dejavnost na sekundarni in terciarni ravni ter izobraževano in raziskovalno dejavnost.
Izjemoma izvaja tudiprimarno zdravstveno dejavnost. UKC Ljubljana je največja zdravstvena ustanova v Sloveniji. Konec late 2015 je bilo v UKC več kot 7800 zaposlenih in skoraj 2200 bolniških postelj. Te številke UKC uvrščajo med največje bolnice v srednji Evropi.
Podravska regija
Psihiatrična bolnišnica Ormož je specializirana bolnišnica za zdravljenje duševnih motenj oseb starejših od 18 let. Najpogostejše duševne motnje, ki zahtevajo bolnišnično zdravljenje so psihoze, za katere je temeljno in značilno izkrivljeno mišljenje, zaznavanje in neustrezno čustvovanje; razpoloženjske motnje – sprememba razpoloženja v depresijo ali vznesenostjo; duševne in vedenjske motnje zaradi uživanja psihoaktivnih snovi; duševnih motenj, ki jih povzročajo možganske bolezni in poškodbe (npr. demence, bledeži); ter nevrotske, stresne in somatomorfne motnje ter motnje prehranjevanja.
Koroška regija

Goriška regija
Dom upokojencev Nova Gorica se nahaja na stičišču primestnega gozda Panovec ter glavne Kidričeve ulice, ki pelje v samo središče mesta. Dom deluje že več kot 40 let. V tem času je ustanovil tudi dislocirano enoto v Podsabotinu, dnevne centre za varstvo starejših oseb (Dnevni center Nova Gorica in Hiša dobre volje v Mirnu), pod svoje okrilje pa je prevzel tudi Center za pomoč na domu ter centre dnevnih aktivnosti (Center za dnevne aktivnosti starejših Šempeter pri Gorici in Medgeneracijsko središče Nova Gorica). Dom nudi storitve občanom 6 občin Goriške regije, s tem zagotavlja aktivno preživljanje prostega časa, podporo, pomoč in socialnovarstvene storitve več kot 900 starostnikom v bližnji in širši okolici.
Poleg institucionalnega varstva na varovanem oddelku enot Nova Gorica in Podsabotin, pa se Dom zavzema tudi za ustanovitev središča po meri starostnikov s težavami z demenco, kjer bi ljudem lahko zagotavljali tako dnevno oskrbo, kakor tudi celodnevno bivanje v posebnih bivalnih enotah, oblikovanih skladno s sodobnimi izhodišči obravnave oseb z demenco.
Razumevanje potreb starejše populacije je pravilo, zato si Dom upokojencev Nova Gorica prizadeva približati potrebam sodobnega starostnika, ki želi ohraniti čim dlje svojo samostojnost in osebno integriteto v domačem okolju.
Obalno-kraška regija
Zdravniki družinske medicine in patronažna služba so med prvimi službami v zdravstvu, ki opazijo spremembe v mišljenju in spoznavnih sposobnostih človeka ter ga napotijo k ustreznemu specialistu zaradi potrditve diagnoze. Njihova skrb je usmerjena v kvalitetno obravnavo pacientov, ki obolevajo za eno od oblik demence, podaljševanje njihovega bivanja v svojem domu ter opolnomočenje njihovih svojcev.