Zavzemamo se za čim daljše bivanje starejših v njihovem domačem okolju. Oskrba v domačem okolju ima več prednosti pred institucionalnim varstvom. Oskrba je namreč prilagojena potrebam vsakega posameznika, medtem ko so pri institucionalnem varstvu te možnosti omejene.
Domovi starejših se vedno bolj trudijo približati posameznikom z raznoliko ponudbo aktivnosti, ki jih izvajajo. Ena od možnosti je dnevno varstvo, kar pomeni, da v delovnem času dom nudi oporo svojcem in aktivnosti starejši osebi, katera se še vedno vsakodnevno vrača v domače okolje. Veliko domov nudi začasna varstva za čas odsotnosti svojcev, organizirajo predavanja in druge aktivnosti, s katerimi se povezujejo z lokalnim okoljem.
Pomembno je, da osebe z demenco kljub diagnozi ostanejo aktivni člani družbe, k čemur lahko pripomore tako pomoč bližnjih, kot tudi različne storitve ter servisi v skupnosti. Primer take storitve je pomoč na domu, v sklopu katere oseba živi v domačem okolju, do 20 ur na teden pa lahko prejema pomoč oskrbovalcev. Varovanje na daljavo pa je socialno varstvena storitev, ki uporabniku omogoča samostojno in varno življenje saj preko sistema obveščanja (na primer rdeča tipka) poskrbi za hiter odziv ustreznih služb in s tem tudi razbremeni svojce.
Pomembno vlogo imajo društva in združenja, ki nudijo pomoč starejšim osebam, vedno več je večgeneracijskih centrov.
Spominčica nudi pomoč tako z družabništvom, kot tudi z informiranjem o možnostih oskrbe v domačem okolju. Svojci si izkušnje izmenjujejo preko organiziranih skupin za samopomoč. Svojo moč krepijo z znanjem o poteku bolezni in težavami, ki jih lahko pričakujejo, pomembno je, da se razbremenijo ob skrbi za bolnika. Svojcem v pomoč so tudi Alzheimer Cafeji in vzpostavljanje demenci prijaznega okolja, za kar si Spominčica prizadeva že več let. Za oskrbo v skupnosti je informiranost o demenci v ožjem in širšem okolju odločilnega pomena za varno in kvalitetno bivanje bolnika.