Ekipo Spominčice sestavlja 9 motiviranih in ustvarjalnih delavcev različnih profilov. Multidisciplinarni tim (sociolog, psihologinja, socialna delavka, andragoginja, ekonomistka, prostovoljci…) si prizadeva za celostno obravnavo demence, zgodnje prepoznavanje bolezni in zmanjševanje stigme, ki je v družbi še vedno močno prisotna. Odlikujejo nas večletne izkušnje pri delu s svojci oseb z demenco.
Naše temeljne vrednote so sočutje, solidarnost, razumevanje, etičnost in delovanje v skladu s človekovimi pravicami, zaupnost, pomoč pri iskanju rešitev ljudem v stiski, ohranjanje integritete posameznika, spoštovanje in sprejemanje različnosti vseh ljudi. Pri svojem delu se povezujemo s strokovnjaki Univerzitetne psihiatrične klinike Ljubljana, Nevrološke klinike Ljubljana in z različnimi organizacijami doma in po svetu. Kakovost dela zagotavljamo z uvajanjem dobrih praks iz tujine. Zavedamo se, da z mreženjem in kakovostno ponudbo pomoči svojcem oseb z demenco uresničujemo koncept demenci prijaznega okolja in družbo, kjer osebe z demenco lahko ostanejo čim dlje v njim poznanem okolju.
Štefanija Lukič Zlobec je predsednica Združenja Spominčica od leta 2014. Kot prostovoljka se je Spominčici pridružila, ko je njen mož Jaša Zlobec Lukič pri starosti 50 let zbolel za Alzheimerjevo boleznijo. Ob spoznavanju s stiskami in obremenitvami, ki jih obolelim in njihovim bližnjim prinaša ta težka bolezen, se je vključila v aktivnosti za pomoč osebam z demenco in njihovim svojcem.
Skupaj z dr. Kogojem in dr. Stokinom je leta 2009 podala pobudo za pripravo strategije za demenco in pomoč njihovim svojcem in za vzpostavitev delovne skupine za pripravo nacionalega načrta za demenco. Bila je članica delovne skupine, ki je bila ustanovljena leta 2012, v okviru Ministrstva za zdravje ter članica delovne skupine za pripravo akcijskega načrta. Strategija obvladovanja demence v Sloveniji do leta 2020 je bila sprejeta maja 2016.
Leta 2012 je Štefanija prevzela pobudo za organizacijo srečanj Alzheimer Café v Sloveniji. Srečanja so med svojci in skrbniki oseb z demenco zelo priljubljena in potekajo na več kot 80 lokacijah po celotni Sloveniji.
Uspešno sodeluje tudi z mednarodnimi organizacijami s področja demence. Na njeno pobudo je Spominčica vključena v Alzheimer Europe (AE) in Alzheimer’s Disease International (ADI), ki sta ključni organizaciji na področju demence v Evropi. Je tudi aktivna članica odbora Alzheimer Europe.
Štefanija je izjemno predana poslanstvu Spominčice in s svojo neizčrpno energijo gradi demenci prijazno Slovenijo.
David Krivec
David Krivec, univerzitetni diplomirani sociolog se je Spominčici pridružil leta 2014 kot prostovoljec. Ima dolgoletne izkušnje s področja vodenja projektov, izvajanja raziskav, statističnih analiz in upravljanja z znanjem. Kot generalni sekretar Združenja Spominčica skrbi za delovanje organizacije, vodenje projektov in sodelovanja. Poleg organizacijskega dela tudi predava o demenci in vodi delavnice z uporabniki. David s svojim zavetim delom, entuziazmom in pozitivnim pristopom prispeva k oblikovanju demenci prijazne Slovenije.
Vlasta Hojan
Vlasta Hojan, univerzitetna diplomirana sociologinja, se je Spominčici pridružila leta 2015, kot prostovoljka. Z zavzetim, analitičnim delom in kompetencami s področja dela z ljudmi ter področja dela z informacijami, uspešno razvija procese kakovosti in kulture v organizaciji, pri izvajanju poslanstva Slovenskega združenja za pomoč pri demenci. Poštenje, zaupanje in ohranjanje človekovega dostojanstva izraža v odkritem in pozitivnem pristopu do sodelavcev, partnerjev in uporabnikov, kar jo zavezuje tudi etični kodeks.
Alenka Virant
Alenka je prijetna, komunikativna in ambiciozna sodelavka Spominčice, po izobrazbi mag. prof. andragogike. Odlikujejo jo spretnosti timskega dela, fleksibilnost, organizacijske sposobnosti, empatičnost in čut za sočloveka. Spominčici se je leta 2015 pridružila kot prostovoljka in se usposobila za družabnico osebam z demenco. Kot sodelavka Spominčice organizira izobraževalno dejavnost, pripravlja informativne prispevke o demenci za medije ter koordinira prostovoljstvo. Je podpornica slovenskega predstavnika osebe z demenco, Tomaža Gržiniča in predsednica Mladinske sekcije pri Spominčici. S svojim delom želi obogatiti podporo svojcem oseb z demenco v Sloveniji, povečati ozaveščenost o demenci in sodelovati pri izboljšanju demenci prijazne Slovenije. V prostem času rada kolesari, se povzpne na bližnji hrib ali si privošči krajši izlet v sosednjo Avstrijo.
Maša Bastarda
Maša Bastarda je diplomirala na Fakulteti za socialno delo. Izkušnje si je že tekom študija pridobivala s prostovoljnim delom z različnimi ranljivimi skupinami ljudi. Pripravništvo je opravila na centru za socialno delo Piran in ga zaključila z opravljenim strokovnim izpitom iz socialnega varstva. Nadaljevala je z delom na storitvi pomoč na domu, kjer je bila koordinatorka za območje Ljubljane. Leta 2017 pa se je pridružila Spominčici kot strokovna delavka v posvetovalnici. Je tudi mentorica študentom Fakultete za socialno delo.
Maja Jurjevčič
Maja Jurjevčič je po poklicu psihologinja, z opravljenim strokovnim izpitom za psihologe v zdravstvu. Preden se je zaposlila na Spominčici, je bila zaposlena na Univerzitetni psihiatrični kliniki Ljubljana. Je članica Društva za vedenjsko-kognitivno terapijo Slovenije, zaključila je drugo stopnjo izobraževanja iz vedenjsko-kognitivne terapije. V Spominčici je odgovorna za organizacijo in koordinacijo aktivnosti društva, za svetovanje svojcem oseb z demenco, veliko predava po Sloveniji ter je aktivno vključena v domače in tuje projekte o demenci.
Maja obožuje sestavljanke, rada bere kriminalke, rešuje križanke in se uči tuje jezike. Njena želja je obiskati čim več držav sveta.
Alja Gorgiev
Alja Gorgiev je diplomirana italijanistka in profesorica teologije. Po študiju so jo osebna zanimanja vodila do dela v nevladnih organizacijah, ki se ukvarjajo z zaščito in podporo ranljivih skupin v družbi. Tudi v prostem času se najraje posveča ljudem in odnosom, ki gradijo povezanost in iskrenost. V Spominčici je zaposlena preko programa Javnih del.